Rozstrzygnięcie I etapu Olimpiady

Rozstrzygnięcie I etapu Olimpiady

Szanowni Państwo!
Komitet Organizacyjny III Olimpiady Praw Człowieka i Obywatela w roku akademickim 2020/21 uprzejmie informuje, że rozstrzygnięty został I etap Olimpiady, polegający na ocenie prac pisemnych nadesłanych przez studentów i studentki.
Uczestnicy mieli za zadanie sporządzić pracę pisemną na jeden z trzech wybranych tematów:
1. Prawo do ochrony zdrowia podczas pandemii COVID-19
2. Zjawisko handlu ludźmi – czy międzynarodowe mechanizmy ochrony praw człowieka można uznać za skuteczne?
3. Czym w praktyce jest efekt mrożący?
Prace pisemne nadesłało 53 studentów i studentek, a największą popularnością cieszył się temat dotyczący efektu mrożącego w praktyce, o którym napisało aż 24 uczestników.
Tegoroczny poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki, stąd Komitet Organizacyjny postanowił zakwalifikować do udziału w II etapie, a tym samym etapie finałowym, 12 uczestników.
Z przyjemnością informujemy, że decyzją Komitetu Organizacyjnego III Olimpiady z Praw Człowieka i Obywatela zakwalifikowani do finału zostali (kolejność alfabetyczna):

 1. Dawid Burzyński
 2. Marta Chejduk
 3. Eliza Graczyk
 4. Marcel Joan Gutierrez Bartoszewski
 5. Iga Karasińska
 6. Konrad Ludwiniak
 7. Piotr Mendel
 8. Magdalena Onyszczuk
 9. Tytus Sztyma
 10. Joanna Teysler
 11. Joanna Walkowiak
 12. Bartosz Wierciński

Finał Olimpiady, który na ten moment planowany jest w formie stacjonarnej, odbędzie się w dniu 16 grudnia 2020 r. o godzinie 18:00 w siedzibie kancelarii Dentons.
Wszystkim uczestnikom I etapu Olimpiady uprzejmie dziękujemy za udział w nim, a osobom zakwalifikowanym do etapu ustnego serdecznie gratulujemy, życząc owocnych przygotowań i sukcesu w finale Olimpiady!
W dalszym ciągu zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Olimpiady, gdzie wyjaśniony jest przebieg finału – https://drive.google.com/file/d/1-TXVBhu8zt0Et81AxZF4ijTbsRioz7TD/view?fbclid=IwAR03FfM0AAZw7nZbpk2GDRgwfhQ-31a2eahOSlNZqDk4v1yXv6hiBnGZ534.
Zapraszamy także na stronę internetową Koła Naukowego Studenckie Forum Praw Człowieka, gdzie bliżej przedstawione zostały zasady Finału – https://knsfpc.wordpress.com/olimpiada-z-praw-czlowieka-i-obywatela/.
Jeszcze raz dziękujemy za udział oraz gratulujemy finalistom! Komitet Organizacyjny